„MISIOWI NA UCHO SZEPTANE"

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: poniedziałek, 16 listopad 2015 Opublikowano: poniedziałek, 16 listopad 2015 Drukuj E-mail
REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

„MISIOWI NA UCHO SZEPTANE – wiersze o misiach i niedźwiedziach”

z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia

dla uczniów klas I-III SP w Woli Dębińskiej

1. Nazwa konkursu: Konkurs recytatorski: ,,Wiersze o misiach i niedźwiedziach ” Organizator – opiekun SU Jolanta Ogar
    2. Cele konkursu:

a) Wspieranie działań twórczych uczniów różnych formach aktywności.

b) Dostarczanie uczniom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich

c) Prezentacja umiejętności artystycznych uczniów.

d) Popularyzacja literatury dziecięcej.

1. Zasady uczestnictwa:

a) konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-III SP w Woli Dębińskiej,

b) konkurs będzie miał formę prezentacji dowolnego utworu poetyckiego dostosowanego do wieku,

c) każda klasa może zgłosić do udziału troje uczniów, wyłonionych w eliminacjach klasowych,

d) zgłoszenia do konkursu należy kierować do opiekuna Samorządu Uczniowskiego, pani Jolanty Ogar do dnia 20 listopada 2015 roku,

e) zgłoszenia udziału należy dokonać na karcie zgłoszenia, która powinna zawierać imię i nazwisko dziecka, tytuł i autora wiersza, (załącznik do regulaminu)

1. Przebieg konkursu: Konkurs odbędzie się 25 listopada, na 4 i 5 lekcji na małym korytarzu na poddaszu,
    2. Kryteria oceny: Komisja w skład, której wchodzą:

Pani Dyrektor mgr Bogusława Faron,

nauczyciel biblioteki szkolnej mgr Małgorzata Brzuchacz,

nauczyciel języka polskiego mgr Zuzanna Jarek,

dokonają oceny wg następujących kryteriów:

a) dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie,

b) interpretacja tekstu,

c) kultura słowa,

d) ogólny wyraz artystyczny ( uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój).

1. Rozstrzygnięcie konkursu:

Spośród uczestników konkursu wyłonionych zostanie trzech laureatów oraz wyróżnienia.

Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy.

Ogłoszenie wyników odbędzie się po prezentacji wszystkich wierszy i dokonaniu oceny przez jury.

1. Nagrody dla laureatów

Laureaci I, II, III miejsca otrzymają nagrody oraz dyplomy. Pozostałym uczestnikom konkursu zostaną wręczone dyplomy oraz upominki.

Załącznik nr 1 - karta zgłoszenia

PC020519