Mini – Champions League 2015

Nadrzędna kategoria: Artykuły Utworzono: środa, 10 czerwiec 2015 Opublikowano: środa, 10 czerwiec 2015 Drukuj E-mail

II Małopolski
Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców - Gimnazjada
Pt. „Mini – Champions League 2015”

Urząd Marszałkowski w Krakowie, Starostwo Powiatowe w Brzesku, Urząd Gminy w Dębnie, Zespół Szkół w Woli Dębińskiej, UKS „Atlas” Wola Dębińska byli organizatorami II Małopolskiego Turnieju Halowej Piłki Nożnej Chłopców - Gimnazjada Pt. „Mini – Champions League 2015” o Puchar Marszałka Województwa Małopolskiego - Marka Sowy, Starosty Powiatu Brzesko - Andrzeja Potępy, Wójta Gminy Dębno - Wiesława Kozłowskiego i Dyrektora Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej - Bogusławy Faron.

Mini Liga Mistrzów miała na celu przede wszystkim poszukiwanie talentów piłkarskich, popularyzację piłki nożnej wśród młodzieży, uaktywnienie środowiska lokalnego oraz promocję Ligi Mistrzów. Turniej uroczyście otwarli Starosta Powiatu Brzesko - Andrzej Potępa i Dyrektor Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej - Bogusława Faron.

W turnieju udział wzięły szkoły gimnazjalne - drużyny chłopców (drużyny biorące udział w turnieju, otrzymały nazwy drużyn uczestniczących w Lidze Mistrzów). Poszczególne reprezentacje składały się z 4 zawodników i 3 zawodników rezerwowych.

Marszałek Województwa Małopolskiego, Starosta Powiatu Brzesko, Wójta Gminy Dębno i Dyrektor Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej ufundowali nagrody w postaci pucharów i dyplomów za miejsca od I do III. Drużyny zajmujące miejsca od I do III otrzymały również medale i piłki, a każdy zawodnik zwycięskiej drużyny otrzymał koszulkę.

W turnieju udział wzięło 7 drużyn z trzech powiatów: Bochnia, Brzesko, Proszowice: Gimnazjum Jadowniki - Arsenal Londyn, Gimnazjum Koszyce - Galatasaray Stambuł, Gimnazjum Bochnia nr 1- Manchester United, Gimnazjum Brzesko nr 1 - FC Barcelona, Gimnazjum Łysa Góra - Real Madryt, Gimnazjum Tymowa - Bayern Monachium, Gimnazjum Wola Dębińska - Juventus Turyn. Turniej rozegrano systemem grupowym „każdy z każdym”.

Wyniki meczów grupowych:

Juventus Turyn - Galatasaray Stambuł 4:3

Bayern Monachium - FC Barcelona 0:9

Juventus Turyn - Bayern Monachium 2:1

Galatasaray Stambuł - FC Barcelona 4:3

Juventus Turyn - FC Barcelona 4:2

Galatasaray Stambuł - Bayern Monachium 6:2

Real Madryt - Manchester United 1:5

Real Madryt - Arsenal Londyn 4:8

Manchester United - Arsenal Londyn 3:4

Klasyfikacja grupowa:

1. Juventus Turyn - 9 pkt.

2. Galatasaray Stambuł - 6 pkt.

3. FC Barcelona - 3 pkt.

4. Bayern Monachium - 0 pkt.

1. Arsenal Londyn - 6 pkt.

2. Manchester United - 3 pkt.

3. Real Madryt - 0 pkt.

Półfinały:

Juventus Turyn - Manchester United 5:4

Galatasaray Stambuł - Arsenal Londyn 2:3

Mecz o III miejsce:

Manchester United - Galatasaray Stambuł 4:1

Finał:

Arsenal Londyn - Juventus Turyn 9:1

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Gimnazjum Jadowniki - Arsenal Londyn

2. Gimnazjum Wola Dębińska - Juventus Turyn

3. Gimnazjum Bochnia nr 1 - Manchester United

4. Gimnazjum Koszyce - Galatasaray Stambuł

5-7. Gimnazjum Brzesko nr 1 - FC Barcelona, Gimnazjum Łysa Góra - Real Madryt, Gimnazjum Tymowa - Bayern Monachium

Składy zwycięskich drużyn:

Gimnazjum Jadowniki – Arsenal Londyn: Dawid Lizak, Artur Wardecki, Nikodem Kamieniecki, Adrian Wielgosz, Mateusz Czyż, Albert Pitek

(opiekun: Daniel Bujak)

Gimnazjum Wola Dębińska: Daniel Kos, Jakub Biliński, Filip Pasula, Arkadiusz Florczak, Kornel Kozłowski, Grzegorz Chmioła, Paweł Pałucki

(opiekun: Jaromir Radzikowski)

Gimnazjum Bochnia nr 1 - FC Barcelona: Dawid Stokłosa, Michał Bieżychudek, Jakub Polański, Jakub Leśniak, Konrad Bilski, Szymon Lekki, Igor Dymura

(opiekun: Piotr Bednarek)

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Dawida Lizaka z Gimnazjum Jadownik, a najlepszym bramkarzem Jakuba Leśniaka z Gimnazjum Bochnia nr 1.

Inicjatorami i pomysłodawcą turnieju był Jaromir Radzikowski - Prezes UKS „Atlas” Wola Dębińska.

Nagrody w postaci pucharów, dyplomów, medali i piłek wręczyli Wójt Gminy Dębno - Wiesław Kozłowski i Dyrektor Zespołu Szkół w Woli Dębińskiej - Bogusława Faron.

Wszystkie mecze prowadził sędzia z Wydziału Sędziowskiego TOZPN - Zbigniew Smoleń.

MP4160148