233. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Opublikowano: czwartek, 02 maj 2024 Drukuj E-mail

OJCZYZNĘ KOCHA SIĘ NIE DLATEGO, ŻE WIELKA, ALE DLATEGO, ŻE WŁASNA”
( Seneka )

W piątek, 26 kwietnia 2024 roku, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, pierwszej w Europie i drugiej na świecie.

Podczas akademii przedstawiona została historia powstania konstytucji. Na szkolnej scenie pojawili się twórcy Konstytucji 3 Maja wraz z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim, który zaprzysiągł ustawę zasadniczą. Uczniowie mogli usłyszeć, czym jest konstytucja i jaką odgrywa rolę w państwie prawa, a także, co oznaczają
i jakie znaczenie mają pojęcia : Naród, Wolność, Ojczyzna
.

Ta wyjątkowa lekcja historii przeplatana utworami muzycznymi oraz układem tanecznym skłoniła zgromadzonych do refleksji nad tym, iż Ojczyzna jest naszym wspólnym dobrem, a Konstytucja 3 Maja była potwierdzeniem tej idei.

Pani wicedyrektor Małgorzata Brzuchacz zaapelowała, aby zastanowić nad istotą tego szczególnego dnia, oddając hołd wolności i niezależności, którą otrzymaliśmy w darze od naszych przodków.

Podziękowała uczniom z klasy IV, chórowi szkolnemu oraz tancerzom z klasy VII b i VIII za piękny występ, a nauczycielom: pani Krystynie Klimek, pani Zuzannie Jarek i pani Bogusławie Faron za przygotowanie szkolnej akademii.

Oprawę muzyczną opracowała pani Elżbieta Rega, układ taneczny- pani Barbara Legutko, elementy przepięknej dekoracji- pani Justyna Płaneta.

GALERIA(klik)

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.home.pl

Losowe zdjęcia

Skc M
Click!

 

  

 Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.