Wycieczka klasy VI i VII b do Krakowa
Kraków przywitał nas prawdziwie zimową aurą, ale gorące powitanie zgotował Smok Wawelski, ziejąc ogniem.
Najpierw wspólnie z przewodnikiem zwiedziliśmy katedrę wawelską, która jest najważniejszą świątynią w Polsce i miejscem spoczynku polskich królów, bohaterów narodowych i wybitnych Polaków, m.in. Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego. Weszliśmy także na wieżę, gdzie znajduje się najsłynniejszy polski dzwon nazwany od imienia jego fundatora Dzwonem Zygmunta.
Kolejnym punktem naszej wycieczki był krakowski Rynek, a dokładniej Rynek Podziemny. Na przestrzeni wieków poziom krakowskiego Rynku bardzo się podniósł, zatem po zejściu do podziemi przenieśliśmy się o kilka setek lat wstecz, aż do czasów sprzed lokacji miasta w 1257 roku. W tej podróży w czasie naszą wyobraźnię wspierały m.in. odsłonięte fundamenty chat z przełomu XII i XIII wieku, ceglane mury dawnych budowli, oryginalne, wydobyte podczas wykopalisk przedmioty czy rekonstrukcje rzemieślniczych warsztatów.
Wyjeżdżaliśmy z Krakowa w pełnym słońcu i pełni wrażeń. Kto dotknął serca dzwonu, ten według legendy jeszcze nieraz do tego miasta powróci. ;-)