Wycieczka klasy VI i VII b do Krakowa

Opublikowano: sobota, 20 styczeń 2024 Drukuj E-mail

 

Kraków przywitał nas prawdziwie zimową aurą, ale gorące powitanie zgotował Smok Wawelski, ziejąc ogniem.

Najpierw wspólnie z przewodnikiem zwiedziliśmy katedrę wawelską, która jest najważniejszą świątynią w Polsce i miejscem spoczynku polskich królów, bohaterów narodowych i wybitnych Polaków, m.in. Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego. Weszliśmy także na wieżę, gdzie znajduje się najsłynniejszy polski dzwon nazwany od imienia jego fundatora Dzwonem Zygmunta.

Kolejnym punktem naszej wycieczki był krakowski Rynek, a dokładniej Rynek Podziemny. Na przestrzeni wieków poziom krakowskiego Rynku bardzo się podniósł, zatem po zejściu do podziemi przenieśliśmy się o kilka setek lat wstecz, aż do czasów sprzed lokacji miasta w 1257 roku. W tej podróży w czasie naszą wyobraźnię wspierały m.in. odsłonięte fundamenty chat z przełomu XII i XIII wieku, ceglane mury dawnych budowli, oryginalne, wydobyte podczas wykopalisk przedmioty czy rekonstrukcje rzemieślniczych warsztatów.

Wyjeżdżaliśmy z Krakowa w pełnym słońcu i pełni wrażeń. Kto dotknął serca dzwonu, ten według legendy jeszcze nieraz do tego miasta powróci. ;-)

GALERIA (klik)

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.home.pl

Losowe zdjęcia

P1260732
Click!

 

  

 Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.