certyfikat

Edukacyjna wizyta klas 7 w RCKB w Brzesku

Opublikowano: czwartek, 09 listopad 2023 Drukuj E-mail

20 października 2023r. uczniowie klas 7 wraz z paniami wychowawczyniami odwiedzili Regionalne Centrum Kulturalno- Biblioteczne w Brzesku. Eksperymentowaniem w Strefie Odkrywania Wyobraźni i Aktywności ”SOWA” rozpoczęli bogaty program edukacyjnej wycieczki. Obsługując niezwykłe maszyny i rozwiązując nietypowe zadania samodzielnie zdobywali nową wiedzę i umiejętności. 20 interaktywnych eksponatów umieszczonych w kilku pomieszczeniach pobudziło ich kreatywność, sprawność manualną i pozwoliło dobrze się bawić.

Kolejny punkt programu zaprowadził grupę do Biblioteki Publicznej na krótką prezentację poświęconą 230. rocznicy urodzin Aleksandra Fredry, najwybitniejszego polskiego komediopisarza, a także pamiętnikarza, poety oraz żołnierza kampanii napoleońskich. Wizyta w bibliotece obejmowała również grę edukacyjną nawiązującą do ustanowionego przez Sejm Roku Aleksandra Fredry w 2023. Młodzież musiała rozpocząć poszukiwania ukrytych odpowiedzi na pytania dotyczące życia i twórczości tego twórcy, przemieszczając się po czytelni, różnych wydziałach biblioteki i centrum multimedialnym. Zwycięzcy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami przez panie bibliotekarki, a pozostali otrzymali słodycze.

Po zaliczeniu zadań przez poszczególne grupy uczniów i krótkim spacerku na świeżym powietrzu nadszedł czas na uwrażliwianie przez sztukę podczas oglądania przedstawienia teatralnego. Grę aktorów z Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu uczniowie podziwiali w spektaklu "Zemsta". Powrót do szkoły zakończył ciekawy i wyczerpujący dzień spędzony poza szkołą.

GALERIA (klik)

Adres

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Wola Dębińska 330
32-852 Dębno

Tel/Fax +48 14 6658218
E-mail: dyrektor@szkolawola.home.pl

Losowe zdjęcia

GWD WPBUD
Click!

 

  

 Gmina Dębno DCK Dębno BiP Kuratorium Oświaty OKE

@@

 

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności.

  Akceptuję cookies z tej strony.