VIII klasa na spotkaniu „Powstań i żyj! Stając się sobą” w Tarnowie

Opublikowano: wtorek, 24 październik 2023 Drukuj E-mail

Dnia 11 października uczniowie klasy VIII naszej szkoły wraz z Panią Dyrektor i księdzem Grzegorzem oraz swoimi kolegami i koleżankami ze Szkoły w Dębnie udali się do Tarnowa do areny Jaskółka na spotkanie profilaktyczno-formacyjne: „Powstań i żyj! Stając się sobą”. Był to bardzo owocny czas… Rozpoczęliśmy wspólna integracja z młodymi z całej diecezji, poprzez wspólne rozmowy i taniec. Następnie wysłuchaliśmy prelekcji wygłoszonej przez p a n i ą M o n i k ę C h o c h l a o r a z p a n a M a r c i n a Lewandowskiego, którzy bardzo mocno podkreślili, że jesteśmy ważni w oczach Bożych oraz, że jesteśmy piękni tacy, jacy jesteśmy - w końcu jesteśmy dziećmi samego Boga. Kolejnym punktem programu była konferencja wygłoszona przez księdza biskupa Artura Ważnego. Ksiądz biskup w swoich słowach nawiązywał do biblijnej postaci Dawida. Ten czas podprowadził nas do najważniejszego momentu całego spotkania - Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Ten dzień na długo zapadnie w naszej pamięci i pomoże nam na nowo POWSTAĆ I ŻYĆ!!!

Cukierki