Wycieczka do Szczawnicy - klasa VII a

Opublikowano: niedziela, 29 październik 2023 Drukuj E-mail

12 października wczesnym rankiem pojechaliśmy autobusem wraz z wychowawczynią i ks. Grzegorzem na wycieczkę do Szczawnicy. Pogoda dopisała, od rana świeciło słońce, niebo było bezchmurne, wiał ciepły wiatr.

W Krościenku dołączyła do nas pani Agnieszka-przewodniczka grupy. Wyprawę w góry zaczęliśmy od przejścia Wąwozu Homole. Jest to głęboko wcięty, stromościenny wąwóz, znajduje się w Małych Pieninach na obszarze wsi Jaworki. Nie było łatwo, na górskich ścieżkach znajdowało się błoto, więc nie raz, nie dwa ktoś wszedł w grzęzawisko. Dziewczyny, które miały białe adidasy, były przerażone. Ksiądz dodawał im otuchy. Dookoła rozciągał się wspaniały widok Pienin. Oglądaliśmy niezwykłe i malownicze kaskady.

Z wąwozu pojechaliśmy na Palenicę, u podnóża góry skosztowaliśmy wód zdrojowych. Potem wyjechaliśmy kolejką krzesełkową na szczyt, podziwialiśmy przepiękną panoramę Pienin, naszym oczom ukazały się Trzy Korony, Wysoka i Sokolica. Zachwycaliśmy się tym widokiem przez dłuższy czas. Później przekroczyliśmy granicę polsko-słowacką, która przebiega przez Palenicę. W ramach rekreacji skorzystaliśmy z letniego toru saneczkowego, ze zjeżdżalni grawitacyjnej. To świetna zabawa dla dużych i małych. Nieopodal było schronisko Groń, gdzie również byliśmy.

W dalszej kolejności udaliśmy się autobusem do Czorsztyna, tam odbyliśmy godzinny rejs statkiem ”Harnaś” po sztucznym jeziorze. Ze słonecznego pokładu oglądaliśmy piękną okolicę, zamek w Niedzicy i zamek w Czorsztynie.

To była największa atrakcja wycieczki, zaproponowana przez ks. Grzegorza. Na koniec udaliśmy się nad zaporę. W drodze powrotnej skorzystaliśmy z oferty McDonald’s,

aby w pełni sił wrócić do domu. To była wspaniała wycieczka.

Dziękujemy ks. Grzegorzowi za modlitewne wsparcie, pomoc na zabłoconym szlaku, ciekawe pogawędki w czasie podróży, smaczne cukierki, rejs statkiem po jeziorze i przepiękne zdjęcia.

Zapraszamy księdza na kolejne wycieczki.

MP9020777