Gminny Konkurs o Kardynale Stefanie Wyszyńskim - „Wielki Kardynał, Prymas Tysiąclecia”

Opublikowano: poniedziałek, 05 czerwiec 2023 Drukuj E-mail

W dniu 29 maja 2023 r. odbył się zorganizowany przez naszą szkołę Gminny Konkurs o Kardynale Stefanie Wyszyńskim pod patronatem Wójta gminy Dębno - „Wielki Kardynał, Prymas Tysiąclecia”.
W konkursie wzięło udział 86 uczniów z 6 szkół z terenu Gminy Dębno. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach:

• praca plastyczna wykonana dowolną techniką - forma była przeznaczona dla uczniów klas I-III
  • test wiedzy o życiu i działalności Kardynała Stefana Wyszyńskiego - forma odbywała się w dwóch grupach wiekowych: 1 grupa – klasy IV- V - test składał się z 15 pytań, 2 grupa – klasy VI – VIII – test składał się z 25 pytań
  • praca poetycka dotycząca życia, działalności i nauczania Prymasa Tysiąclecia - forma była przeznaczona dla uczniów klas IV-VIII.

Spośród 23 prac plastycznych komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:

I miejsce Marika Batko - Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej
II miejsce Krystian Mucha - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sufczynie
III miejsce Marcel Sara - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sufczynie
III miejsce Wiktor Pawlik - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sufczynie

i wyróżnienia:
Oliwier Hebda - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sufczynie
Mateusz Dąbroś - Publiczna Szkoła Podstawowa w Biadolinach Szlacheckich
Paulina Kędzior - Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej

Do testu wiedzy przystąpiło 57 uczniów:
w kategorii klas IV-V - 15 uczniów,
w kategorii klas VI-VIII - 42 uczniów.

W grupie klas IV-V komisja po sprawdzeniu testów (w dniu 29 maja 2023 r.) przeprowadziła dodatkowy test (w dniu 31 maja 2023 r.) w celu wyłonienia laureatów I i II miejsca.

Ostatecznie wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce Emilia Mikoda - Publiczna Szkoła Podstawowa w Niedźwiedzy
II miejsce Amelia Piwowarska - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Maszkienicach
III miejsce Patryk Adamski - Publiczna Szkoła Podstawowa w Łoniowej

W grupie klas VI-VIII komisja po sprawdzeniu testów przyznała następujące miejsca:

I miejsce Julia Ledzińska - Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej
I miejsce Patrycja Przeklasa - Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej
II miejsce Karolina Kędzior - Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej
II miejsce Natalia Gawor - Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej
III miejsce Barbara Reczek - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Maszkienicach

Spośród 6 prac w kategorii pracy poetyckiej komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:

I miejsce Julia Bodzioch - Publiczna Szkoła Podstawowa w Biadolinach Szlacheckich
II miejsce Aleksandra Powroźnik - Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej
III miejsce Adrian Borowiec - Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej
ex aequo
III miejsce Nikola Podstawska - Publiczna Szkoła Podstawowa w Biadolinach Szlacheckich

Konkurs cieszył się dużą frekwencją uczestników, dlatego organizatorzy wyrażają radość z powodu zainteresowania, jakie w młodym pokoleniu budzi osoba Wielkiego Polaka, Patrioty, Ojca Narodu, Patrona Naszej Szkoły. Pragniemy serdecznie podziękować Panu Wiesławowi Kozłowskiemu - Wójtowi Gminy Dębno - za objęcie patronatem naszego konkursu i ufundowanie nagród.
Słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich opiekunów za przygotowanie uczniów do konkursu.

Na koniec serdecznie gratulujemy laureatom i wszystkim uczestnikom!

MPC172713