Gminny Konkurs Plastyczny pt. „Karykatury znanych sportowców” pod patronatem Wójta Gminy Dębno - Wiesława Kozłowskiego

Opublikowano: piątek, 26 maj 2023 Drukuj E-mail

Urząd Gminy Dębno i Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Woli Dębińskiej zorganizowali Gminny Konkursu Plastyczny pt. „Karykatury znanych sportowców” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Dębno - Wiesława Kozłowskiego. Konkurs miał na celu rozpowszechnianie i krzewienie idei olimpijskiej oraz popularyzację wybitnych osiągnięć sportowych, współuczestnictwa w upowszechnianiu sportu i kultury fizycznej, propagowanie piękna, a także promocję zdolności plastycznych uczniów Gminy Dębno.
Udział w konkursie był otwarty dla wszystkich zainteresowanych i obejmował kategorie dzieci i młodzieży klas od 1 do 8 szkół podstawowych z terenu Gminy Dębno. Wzięli w nim udział uczniowie z Sufczyna, Porąbki Uszewskiej, Woli Dębińskiej, Maszkienic, Jaworska, Dębna, Biadolin Szalacheckich, Łoniowej.
Tematyką prac były karykatury znanych sportowców w Polsce i na świecie. Na konkurs wpłynęło prawie 71 prac z terenu Gminy Dębno o formacie A4 i A3. Zostały one ocenione przez jury konkursu.

Wyniki konkursu:

KATEGORIA KLAS I-III

I - miejsce – Igor Kapusta- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jaworsku (praca o nazwie: Nasi sportowcy: Kubacki, Żyła, Stoch)

II- miejsce – Sara Dadej -Publiczna Szkoła Podstawowa w Porąbce Uszewskiej (praca o nazwie: Messi)

III – miejsce – Agnieszka Nosal- Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej (praca o nazwie: Serena Williams)

KATEGORIA KLAS IV-VI

I - miejsce – Antoni Fejkiel -Publiczna Szkoła Podstawowa w Porąbce Uszewskiej (praca o nazwie: Wojciech Szczęsny)

II- miejsce – Lena Pudełek - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Maszkienicach (praca o nazwie: Dawid Kubacki)

III – miejsce – Julia Płaneta- Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej (praca o nazwie: Serena Williams)

KATEGORIA KLAS VII-VIII

I - miejsce – Jakub Borowiec- Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Dębińskiej (praca o nazwie: Kylian Mbappe)

II- miejsce – Krzysztof Leśniak - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sufczynie (praca o nazwie: Ronaldo)