Dzień liczby ℼ

Opublikowano: wtorek, 21 marzec 2023 Drukuj E-mail

14 marca 2023 r. w naszej szkole uczczono Międzynarodowy Dzień liczby Pi. Na lekcjach w formie rebusów, quizów i gier edukacyjnych wprowadzono nowe dla uczniów pojęcia i wiadomości związane z liczbą Pi. Uczniowie klas szóstych i piątej aktywnie włączyli się w zorganizowanie wystawy z ciekawostkami na temat tej liczby. Wykonali także kolorowy łańcuch rozwinięcia liczby Pi aż do 38 miejsca po przecinku, jak również wiele pięknych prac plastycznych nawiązujących do święta liczby Pi i do skojarzeń z nią. Prace plastyczne uczniów od klasy 4 do klasy 7 i inne informacje dotyczące tej liczby zostały wyeksponowane na korytarzach szkolnych, aby każdy miał możliwość się z nimi zapoznać. Słodkim akcentem tego dnia był ”Pi kiermasz” ze słodkościami zorganizowany przez uczennice klasy 6a, które między innymi upiekły babeczki udekorowane kolorowymi symbolami liczby Pi. Nadzór nad organizacją święta miały panie Renata Bzdak i Bogusława Faron.

MWP 20140612 004