Wycieczka do Nowego Wiśnicza i kopalni soli w Bochni

Opublikowano: niedziela, 27 listopad 2022 Drukuj E-mail

W dniu 23 listopada 2022 r. uczniowie klasy siódmej i piątej udali się w ramach projektu „Poznaj Polskę” do Nowego Wiśnicza, gdzie zwiedzili i poznali historię tamtejszego zamku. Następnie wraz z opiekunami pojechali do kopalni soli w Bochni. Po zjechaniu szybem Campi na głębokość 212 metrów przeszli około 3 km trasą turystyczną do Komory Ważyn. Zwiedzanie trasy turystycznej odbywało się pod opieką przewodnika. Na trasie umieszczone są multimedialne stanowiska ekspozycyjne stanowiące unikalną Ekspozycję Multimedialną. To nowoczesna forma prezentacji historii kopalni, rozwoju przemysłu górniczego, jej walorów przyrodniczych, historycznych i kulturowych.

Największą atrakcją dla uczniów był przejazd podziemną kolejką i pobyt w Komorze Ważyn, gdzie mogli odpocząć i pograć w piłkę.

Mjakub02