Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Opublikowano: sobota, 12 listopad 2022 Drukuj E-mail

Wolność kocham i rozumiem –

te słowa były hasłem przewodnim uroczystej akademii z okazji 124. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, która odbyła się w naszej szkole 9 listopada. Każde pokolenie Polaków musi bowiem być wychowywane w świadomości własnej kultury, historii i tradycji. Każde pokolenie musi zdawać sobie sprawę, że wolność kraju jest wartością nadrzędną. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy tak bardzo stały się aktualne słowa Jana Pawła II, że wolność nie jest dana raz na zawsze.

Podczas uroczystej akademii uczniowie klasy 7 przypomnieli o trudnej drodze Polski do Niepodległości i uczcili pamięć wszystkich walczących o wolność. Chór szkolny prowadzony przez panią Elżbietę Regę przepięknie wprowadził słuchaczy w atmosferę refleksji i zadumy, a soliści zaprezentowali prawdziwy talent wokalny. Nad całością przygotowań czuwała wychowawczyni klasy 7 pani Agata Jankowska z pomocą polonistki pani Alicji Sachy.

Mamy nadzieję, że większość z nas powtórzyłaby za zespołem Chłopców z Placu Broni:

Wolność kocham i rozumiem

Wolności oddać nie umiem.

Szkoladohymnudyplom