Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

Opublikowano: poniedziałek, 07 listopad 2022 Drukuj E-mail

Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych w szkole to kampania dotycząca profilaktyki zdrowotnej i  efektów wczesnego zapobiegania chorobom zakaźnym. Uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony stanowi ważny cel edukacji zdrowotnej. Intensywny rozwój zagrożeń cywilizacyjnych skłania nas do podejmowania bardziej aktywnych metod jej prowadzenia. Wiedza o zdrowiu to pierwszy krok do świadomej i trwałej zmiany postaw, w tym higieniczno-sanitarnych.

Inicjatorem kampanii jest Ministerstwo Edukacji i Nauki z Głównym Inspektorem Sanitarnym i organizacjami pozarządowymi.

Nasza Szkoła włączyła się w akcję Tygodnia dla profilaktyki chorób zakaźnych w szkole.

Podczas zajęć świetlicowych najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pogadance a następnie wykonali prace plastyczne poświęcone tej problematyce. Na korytarzu szkolnym prezentowane są plakaty profilaktyczne oraz prace uczniów. Na stoliku znajdują się również ulotki informacyjne o chorobach zakaźnych i metodach ich zapobiegania.

W czasie lekcji dzieci oglądają filmy edukacyjne dotyczące profilaktyki chorób zakaźnych, przeprowadzane są pogadanki, gry i zabawy o właściwych zachowaniach zdrowotnych.

W ramach akcji higienistka szkolna pani Renata Mrożek szczególną uwagę poświęciła na przekazywanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie własne i najbliższych.

Wyszynski