Warsztaty ceramiczne klas I – III

Opublikowano: piÄ…tek, 04 listopad 2022 Drukuj E-mail

W piątek 4 listopada 2022 r. uczniowie naszej Szkoły po raz kolejny brali udział w warsztatach artystycznych – lepienia z gliny. Zajęcia te były zorganizowane dla wszystkich uczniów klas I – III. Warsztaty ceramiczne to bardzo ciekawa forma spędzania wolnego czasu. Podczas lepienia w glinie można się zrelaksować oraz puścić wodze fantazji i wzbić się na wyżyny swojej kreatywności. Dzieci dowiedziały się, skąd bierze się glina i jak przekształca się w ceramikę. Młodzi artyści mieli okazję ją ugniatać, skręcać i wałkować, rozwijając przy okazji sprawność dużej i małej motoryki. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i tworzyli, bogate w szczegóły, figurki aniołków. Pani, która przeprowadzała warsztaty pomagała, informowała i odpowiadała na wiele zadawanych pytań. Był to czas pełen twórczej i rozwijającej zmysły pracy!

MP2220516