#Laboratoria Przyszłości - Mikroporty

Nadrzędna kategoria: Projekty Utworzono: sobota, 29 październik 2022 Opublikowano: sobota, 29 październik 2022 Drukuj E-mail

Na kolejnych zajęcia z urządzeniami zakupionymi przez szkołę w ramach programu Laboratoria Przyszłości uczniowie poznawali proste w obsłudze, małe i lekkie pomoce audio czyli tzw. mikroporty. Co to takiego mikroport? Jest to bezprzewodowy system mikrofonowy powszechnie wykorzystywany w trakcie koncertów, spektakli czy wystąpień telewizyjnych. Stworzony z myślą o pracy prezenterów np. telewizyjnych, koncertujących muzyków, ale też początkujących zespołów. Dużą jego zaletą jest brak kabla łączącego mikrofon z urządzeniem wzmacniającym dźwięk, co sprawia, że z łatwością doczepić można go do ubrania. Gwarantują one doskonałą jakość dźwięków, bez żadnych szumów i zapewniają osobom korzystającym z nich pełną swobodę ruchów, przez co mogą się one w pełni skupić na swoim zadaniu. Nasi uczniowie po prześledzeniu instrukcji obsługi pod okiem nauczyciela techniki złożyli poszczególne elementy w całość, by następnie na lekcji muzyki sprawdzić jakość dźwięku. Prace montażowe i występy z wykorzystaniem mikroportów z akcesoriami zakończyły się sukcesem. Dobrze więc, aby uczniowie umieli je obsługiwać oraz wykorzystywać, bo pozwolą one na przygotowanie wyjątkowego spektaklu lub koncertu, umożliwiając uczniom szlifowanie swoich talentów, zwłaszcza tym, którzy chcieliby w przyszłości pracować w przemyśle artystyczno-rozrywkowym.

#Laboratoria Przyszłości

Zdjecie02