Profilaktyka zachowań ryzykownych – spotkanie z policjantem

Opublikowano: środa, 19 październik 2022 Drukuj E-mail

Rodzice uczniów klas VII i VIII wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. We wtorek 10 października policjant Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii asp. szt. Mirosław Pysno zaprezentował tzw. „edukacyjną walizkę narkotykową”, która zawiera przedmioty najczęściej wykorzystywane do zażywania i dystrybucji narkotyków oraz substancje, które do złudzenia przypominają różnego rodzaju środki odurzające. Celem tego typu działań edukacyjnych jest zwiększenie świadomości osób dorosłych w zakresie profilaktyki uzależnień. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się również, jakie konsekwencje prawne stosowane są wobec nieletnich zgodnie ze zmianami wprowadzonymi w ostatnim czasie do „Ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich” (z dnia 9 czerwca 2022 r.). Rodzice i nauczyciele z pewnością wyostrzą swą czujność, aby uchronić dzieci i młodzież przed zgubnymi skutkami uzależnień.

Zdjęcia wykonano aparatem zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Zmartwychwstanie2