MÄ…dre rady pana Policjanta

Opublikowano: czwartek, 13 październik 2022 Drukuj E-mail

10 października uczniowie  klas I Publicznej Szkoły Podstawowej  uczestniczyli w spotkaniu z aspirantem  sztabowym  Rafałem Młynarczykiem - policjantem Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.  Najmłodsi uczniowie mieli  okazję porozmawiać z Policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym podróżowaniu  samochodem z rodzicami. Nasz Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze,  omówił  sposoby unikania lub pokonywania ich, wspomniał o unikaniu kontaktu z obcymi osobami, o znajomości numerów alarmowych, o zasadach bezpiecznego poruszania się po chodniku pieszo oraz rowerem. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady  niewłaściwego zachowania się, mogły także zadawać pytania. W nagrodę za aktywny udział uczniowie otrzymali opaski odblaskowe.

Zdjęcia wykonano aparatem zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Druzyna PSP Wola D