Nie wszystkie cukierki są dobre…

Opublikowano: piątek, 23 wrzesień 2022 Drukuj E-mail

W dniu 6. 09. 2022r. odbyły się w naszej szkole warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas I pt. „Cukierki” oraz klasy III pt. „Magiczne Kryształy”. Podczas spotkania prowadzący czytali uczniom bajkę, a następnie wspólnie ją omawiali. Dzieci odpowiadały na pytania. Uczniowie mieli również okazję, aby podzielić się swoimi spostrzeżeniami oraz opowiedzieć o sytuacjach, które miały miejsce w ich życiu. Jedną z form prowadzenia zajęć było również odgrywanie scenek dramowych.  Uczniowie bardzo chętnie brali w nich udział. Dzieci uczyły się postawy dystansu w relacjach z osobami nieznajomymi. Na koniec zajęć uczniowie musieli namalować lub narysować portret jednej z postaci występujących w opowiadaniu.

Zajęcia były dla uczniów bardzo ciekawą formą uświadomienia sobie niewłaściwych zachowań i nauczenia się właściwego postępowania w różnych sytuacjach życiowych. Uczniowie byli bardzo zainteresowani zajęciami. Aktywnie w nich uczestniczyli i chętnie wykonywali polecone zadania.