Rozdanie dyplomów za pracę w Szkolnym Kole Caritas

Opublikowano: piÄ…tek, 24 czerwiec 2022 Drukuj E-mail

W mijającym roku szkolnym uczniowie należący do SKC brali udział w wielu różnorakich akcjach charytatywnych. Porządkowali cmentarz, zbierali koce i karmę dla zwierząt w schronisku, ale przede wszystkim pomagali chorym, biednym ludziom. Zaangażowali się w akcję pomocy uchodźcom z Ukrainy. Sprzedawali kartki świąteczne na rzecz Stowarzyszenia Sursum Corda, zorganizowali Dzień Dobra. Robili to bezinteresownie i chętnie, z potrzeby serca.

Większość członków SKC w bieżącym roku to uczniowie klas ósmych, wielu z nich na pewno w szkołach średnich dalej będzie pracowało w wolontariacie. Jednak także najmłodsi nasi wolontariusze z klasy drugiej chętnie pomagali.

Na ostatnim spotkaniu przed wakacjami wszystkim członkom Szkolnego Koła Caritas opiekunowie rozdali pamiątkowe dyplomy oraz słodycze otrzymane z parafialnego Caritas za pomoc w zrobieniu świątecznych koszyczków.

Mamy nadzieję, że we wrześniu spotkamy się znów z uczniami młodszych klas i z zapałem weźmiemy do pracy. Wszystkim życzymy szczęśliwych, bezpiecznych wakacji!

Zdjecie02